Kadın Fan

Zayıflamak İsteyenler Bu Yöntemlere Dikkat !

6 ay önce119 Kez OkunduKategori: Güzellik, Sağlık
Zayıflamak İsteyenler Bu Yöntemlere Dikkat !
Yazar: Ece YILMAZ

Kısa yoldan zayıflamak hemen her insanın arzusudur. Fakat bazı bünyeler alınan kaloriyi kolayca yakamaz. Hareketsiz yaşam ve hatalı beslenme neticesinde bir kez biriken yağlar, uzun süre kalıcıdır. Sık aralıklar ile diyet yapılsa da verilen birkaç kilo yeterli olmaz. Uzun süre diyet yapmak ise her insanı sıkar. Oysa zayıflamak için, beslenmenin yanında bazı ufak ayrıntılara dikkat etmek gerekir. Zayıflatan öneriler sayesinde, uzun ve sıkıcı diyetlere gerek kalmadan hatta fark etmeden kilo vermek mümkündür.

Zayıflamak İçin Yapılması Gerekenler

Zayıflamak İçin Yapılması Gerekenler

Zayıflamak İçin Yapılması Gerekenler

Besin değeri yüksek, kalorisi az gıdaları sıkça tüketmek gerekir; salatalık, brokoli, karnabahar, ıspanak, avokado ve yeşil sebzeler negatif kalorilidir. Bu gıdalarda bulunan lif, midenin dolu kalmasını sağlar. Çiğ veya buğulama olarak negatif kalorili bu gıdaları tüketmek, kilo verme hızını artırır.

Az yağlı yemek gerekir; en faydalı yağ olarak nitelenen zeytinyağı, yemeklerin lezzetini artırır. Ayrıca vücudun ihtiyacı olan yağı dengeler. Fakat kilo vermek için zeytinyağının da sınırlı tüketilmesi gerekir. Yaz aylarında etleri yağsız, sebzeleri bir kaşık zeytinyağı ile hazırlamak gerekir.

Sofrada bakliyata yer açın; bitkisel protein kaynakları olan mercimek, nohut, kuru fasulye, gibi kuru baklagilleri her mevsim tüketmek gerekir. Az yağlı olarak hazırlanan bu yemeklerin, ekmeksiz olarak tüketilmesi önerilir.

Kompleks karbonhidrat tüketimini artırmak gerekir; zayıflamak için unlu mamullerden uzak durmak önemlidir. Fakat sıfır karbonhidrat ta mümkün olmaz. Birkaç gün ara ile makarna ve pilav tüketmek gerekir. Makarna veya pilavı da etli veya sebzeli olarak pişirmek, kalori miktarını azaltacak ayrıca lezzeti çeşitlendirecektir.

Şeker miktarını azaltın; tatlı ve reçellerde ki şeker miktarından hariç, her gün içilen çayda kullanılan şeker dahi kilo almanıza neden olur. Özellikle hamur tatlılarının çok fazla kalori içerdiği bilinmektedir. Şekersiz çay içme alışkanlığı edinmek ve tatlılardan uzak durmak gerekir. Meyvelerde bulunan şeker enerji için yeterlidir.

Haftada 1–2 defa balık tüketmek gerekir; Protein yönünden zengin olan balık, ayrıca B vitamini türevlerini içerir. Daha zayıf, dinç ve enerjik kalmak için, haftada 1-2 defa balık tüketmek gerekir. Kızartma yerine buğulama tarzında pişirilen balık, düşük kalorisi ile zayıflama olanağı yaratır.

Bu Haberi Okuyanlar Bunlarıda Okudu!

2020-2021 Yazının En İyi Güneş Kremleri
2020-2021 Yazının En İyi Güneş Kremleri

Kavurucu sıcakların yaşandığı Yaz aylarında, birçok kişinin tek derdi bir an önce bronzlaşmak ve daha esmer bir...

Son Dakika Bakan Koca Uyardı !
Son Dakika Bakan Koca Uyardı !

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Kocan twitter hesabında paylaştığı İstanbul / Eminönü’ndeki trafik...

Sağlık Bakanlığı Korona Virüse Karşı Kamu Spotu Yayınladı
Sağlık Bakanlığı Korona Virüse Karşı Kamu Spotu Yayınladı

Sağlık bakanı Dr.Fahrettin Koca Twitter hesabında korona virüse karşı farkındalık yaratmak amacıyla 21 saniyelik kamu...

1000 TL Yardım Başvurusu Geri Ödemeli Mi ?
1000 TL Yardım Başvurusu Geri Ödemeli Mi ?

Tüm Dünyayı etkisi altına alan korona virüs (Covid-19) kapsamında Türkiye ‘de büyük önlemler ve yardım paketlerini...

Konu Hakkında Yorum Yazın!

Reklam

Önceki yazıyı okuyun:
Bim 8 Mayıs 2020 Aktüel Ürünler Kataloğu
Bim 8 Mayıs 2020 Aktüel Ürünler Kataloğu

Bim marketler zinciri 8 Mayıs 2020 Cuma gününden itibaren başlayacak büyük indirimler yapıyor. İndirimler arasında en çok dikkat çekenler şöyle...

Kapat