Kadın Fan

Yağlı Ciltler İçin Bakım Tavsiyeleri

5 ay önce143 Kez OkunduKategori: Güzellik
Yağlı Ciltler İçin Bakım Tavsiyeleri
Kategori: Güzellik

Halk arasında yağlı ciltler geç yaşlanma olarak bilinse de 65 yaşına kadar ciltte yoğun bir yağ oluyor bu da siyah noktalara ve yağ bezelerine sebep olabiliyor. Tabi ki bu da büyük bir sorun haline geliyor.


Cildi yağlı olanlar ciltlerini nasıl temizlemeli?
Yağlı cilt temizlenmeye en çok ihtiyacı olan bir cilttir. Bu cildin çok temiz tutulması gerekiyor. Gündüzleri cildimizde biriken kirlerin akşamları mutlaka temizlenmesi gerekiyor. Temizleme ürünü olarak mutlaka jel ve köpüklü ürünleri öneriyoruz. İlk başta yüzünü ıslattıktan sonra elinizi temizleyici jelle köpürterek yüzünüze masaj şeklinde uygulama yapmalı ve bir kere bile bunu bırakmamalı. Ardından mutlaka 2. temizliğini tekrar gerçekleştirmelidir. Onun dışında yağlı ciltlerin bu temizleme esnasından sonra mutlaka alkollü bir tonik öneriyoruz. Toniği pamukla temizledikten sonra cildinize uygun bir krem kullanabilirsiniz.


Genelde yağlı ciltler için zaten benim cildim çok fazla yağlı ve benim cildimin herhangi bir kreme ihtiyacı yok diye düşünülür. Aslında yağlı cildin de neme çok ihtiyacı vardır. Zaman içerisinde yağlı ciltte oluşan akneler için kurutmaya yönelik ürünler çok fazla nemini de almaktadır. Yağlı ciltlerin mümkün oldukça su bazlı olan nemlendiricilerle ciltlerini akşam yatmadan önce nemlendirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam

Choose Colour