Kadın Fan

Mert Yazıcıoğlu’nun Hüzün Dolu Oyunculuk Kariyeri

6 ay önce144 Kez OkunduKategori: Gündem - Magazin
Mert Yazıcıoğlu’nun Hüzün Dolu Oyunculuk Kariyeri
Yazar: Ece YILMAZ

Şuanda netflix’in Türk Gençlik dizisi kategorisinde yer alan Aşk 101 dizisiyle tekrar dikkatleri üzerine çekmeyi başaran sevilen oyuncu Mert Yazıcıoğlu’nun Hüzün dolu geçmiş set yıllarına döneceğiz. Öncelikle Mert Yazıcıoğlu hangi dizi ve filmler oynadığını hatırlayalım.

Mert YazıcıOğlu’nun Rol Aldığı Filmler
2011 yılında “Dedemin İnsanları
“2018 yılında İyi Oyun

Mert YazıcıOğlu’nun Rol Aldığı Diziler
2012 “Kayıp Şehir” Furkan
2013-2015 “Karagül” Baran Şamverdi
2016 yılında “Umuda Kelepçe Vurulmaz” Ferit
2018 Mehmed Bir Cihan Fatihi Korkut
2018 Bir Litre Gözyaşı Mahir Yetkin

Genç yaşta Bir çok başarılı projeye imza atan yazıcıoğlu’nun aslında hiç bir eğitim almadan sektöre giriş yaptığını biliyor muydunuz ? Başarılı oyuncu Mert Yazıcıoğlu, oyunculuğa başlama hikayesini İbrahim Selim’in youtube kanalında bahsetti. Dizi setlerine gitme hikayesinin lise dönemindeki kız arkadaşının dizide çalıştığını ve onu ziyarete gittiğinden bahseden Mert Yazıcıoğlu, o sıralar Can Sipahi’nin desteğiyle Ajans’a kayıt olduğunu söylemektedir.

1 yıl boyunca yılmadan büyükçekmece de bulunan evinden yaklaşım 50-60 km uzaklıktaki çekim noktalarına gidip deneme çekimlerine katılan Mert 40 kadar deneme çekimine katıldığını ancak hiç bir sonuç elde edemediğinden bahsetti. Bu süreçte biranda kendini Dedemin İnsanları filminde yardımcı oyuncu olarak yer aldığını söyleyen Mert Yazıcıoğlu, Kayıp Şehir dizisine de yine yardımcı oyuncu olarak başladı ve o sıradan 6 aylık oyunculuk eğitimi aldı.

Artık Mert Yazıcıoğlu sektör’e giriş yapmış ve mesleği üzerinde eğitimini de almışken Mert Yazıcıoğlu babasını kaybettiğini ve bu süreçte çok üzüntüler yaşadığını dile getiren mert babamı kaybettik 6 ay sonrada Özcan Deniz, Ece Uslu, Yavuz Bingöl gibi başarılı oyuncuların bulunduğu Karagül dizisinde rol aldığını ve Orada da ilk 3 bölümde babamı kaybediyordum. Çok tanıdık bir duygu olduğu için. Öyle bir şansı vardır babamın.

Karagül dizisinde Baran karakteriyle büyük bir hayran kitlesi yakalayan Mert Yazıcıoğlu artık tam anlamıyla hem oyuncu hemde ünlü olmayı başarmıştır.

Bu Haberi Okuyanlar Bunlarıda Okudu!

Bireysel Destek Kredisinde Büyük Sistem Açığı!
Bireysel Destek Kredisinde Büyük Sistem Açığı!

3.000 TL, 5.000 TL , 7.5000 TL ve 10.000 TL olarak sunulan bireysel destek kredisi korona virüs kapsamında hanelerin elektrik, su,...

Bireysel Destek Kredisinde Eş Durumuna Dikkat!
Bireysel Destek Kredisinde Eş Durumuna Dikkat!

Bilindiği üzere Korona Virüsü nedeniyle bir çok hane ekonomik acıdan büyük sıkıntılar çekiyor. Devlet bunun önüne...

İBB Askıda Fatura Öde ve Askıda Fatura Bırak Sistemi
İBB Askıda Fatura Öde ve Askıda Fatura Bırak Sistemi

İstanbul Büyük şehir belediyesinde bünyesinde başlatılan Askıda fatura hizmetiyle özellikle korona virüsü sebebiyle...

Sağlık Bakanlığı Korona Virüse Karşı Kamu Spotu Yayınladı
Sağlık Bakanlığı Korona Virüse Karşı Kamu Spotu Yayınladı

Sağlık bakanı Dr.Fahrettin Koca Twitter hesabında korona virüse karşı farkındalık yaratmak amacıyla 21 saniyelik kamu...

Konu Hakkında Yorum Yazın!

Reklam

Önceki yazıyı okuyun:
Masum 7 Mayıs Perşembe 46. Bölüm Fragmanı İzle
Masum 7 Mayıs Perşembe 46. Bölüm Fragmanı Yayınlandı

Kanal7 ekranlarının sevilen hint dizilerinden olan Masum 'un 7 Mayıs Perşembe günü oynayacak 46.Bölümün Fragmanı yayınlandı. Masum dizisini sevenler ve...

Kapat