Kadın Fan

Kırışıklık Giderici Maske Tarifleri

6 ay önce81 Kez OkunduKategori: Güzellik, Sağlık
Kırışıklık Giderici Maske Tarifleri
Yazar: Ece YILMAZ

Kırışıklıklar öncelikle biz bayanlar en büyük şikâyetidir. Karışıklık kadınların sinirlerini ve psikolojini bozar. Milyonlar vererek aldığımız kırışıklık giderici kremleri de bir işe yaramayınca adeta çılgına döneriz. Ancak kırışıklık giderici maske tarifleri de mevcuttur ve işe yaradığına dair çok güzel dönüşler de alınmıştır. Haydi, hep beraber bu kırışıklık giderici maske tariflerine birlikte göz atalım.

Kırışıklık giderici maske tarifleri;

1 çorba kaşığı süzme peynirini, 2 çorba kaşığı ekşi kremayı  1 tatlı kaşığı tuza karıştırarak yüzünüze sürün. Ortalama 15-20 dakika bekledikten sonra ilk önce ılık sonra da soğuk suyla durulanın. Ardından nemlendiricinizi sürün. Ancak bu maskeyi 6 hafta boyunca haftada 1 ya da 2 kez uygulamanız gerekmektedir. Bir diğer kırışıklık giderici maske tarifi ise şöyle;  2 çorba kaşığı keten tohumunu 2 fincan su ile karıştırıp, tohumlar yumuşayana kadar kaynatın. Eğer kırmızı kılcal damarlarınız yoksa dayanabildiğiniz sıcaklıktaki püre haline gelmiş tohumları yüzünüze güzelce sürün. Kırmızılık ya da belirgin damarlarınız varsa mutlaka karışım soğuduktan sonra yüzünüze sürün. Ortalama 20 dakika bekleyin.  Önce ılık daha sonra ise soğuk su ile yüzünüzü güzelce yıkayın. Ardından da kaliteli olan nemlendiricinizi masaj yapar halde sürün.

Kadınlar için güzellik çok önemlidir. Unutmayalım ki çirkin kadın yoktur. Bakımsız kadın vardır… Bu nedenle kırışıklık giderici maske tariflerini mutlaka denemelisiniz.

Bu Haberi Okuyanlar Bunlarıda Okudu!

2020-2021 Yazının En İyi Güneş Kremleri
2020-2021 Yazının En İyi Güneş Kremleri

Kavurucu sıcakların yaşandığı Yaz aylarında, birçok kişinin tek derdi bir an önce bronzlaşmak ve daha esmer bir...

Son Dakika Bakan Koca Uyardı !
Son Dakika Bakan Koca Uyardı !

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Kocan twitter hesabında paylaştığı İstanbul / Eminönü’ndeki trafik...

Sağlık Bakanlığı Korona Virüse Karşı Kamu Spotu Yayınladı
Sağlık Bakanlığı Korona Virüse Karşı Kamu Spotu Yayınladı

Sağlık bakanı Dr.Fahrettin Koca Twitter hesabında korona virüse karşı farkındalık yaratmak amacıyla 21 saniyelik kamu...

1000 TL Yardım Başvurusu Geri Ödemeli Mi ?
1000 TL Yardım Başvurusu Geri Ödemeli Mi ?

Tüm Dünyayı etkisi altına alan korona virüs (Covid-19) kapsamında Türkiye ‘de büyük önlemler ve yardım paketlerini...

Konu Hakkında Yorum Yazın!

Reklam

Önceki yazıyı okuyun:
Dengesiz Erkeklerle Başa Çıkma Yöntemleri
Dengesiz Erkeklerle Başa Çıkma Yöntemleri

Erkekler kadınlara göre daha dirençli, daha mantıklı ve daha kararlı, sabit varlıklardır. Erkeklerin yaşadıkları ortam, yetiştikleri konum gibi kavramlar hayat...

Kapat