Kadın Fan

Hızlı Kilo Verirken Bu Yöntemlere Dikkat

7 ay önce125 Kez OkunduKategori: Güzellik, Sağlık
Hızlı Kilo Verirken Bu Yöntemlere Dikkat
Yazar: Ece YILMAZ

Yaz aylarının gelmesi, çok hızlı zayıflamak isteyen birçok kadının şok diyetlere başlamasına neden olmuştur. Kalın giysilerden çıkan bedende bulunan yağlar ansızın göz önüne çıktığı için uzun ve sıkıcı diyetler yerine hızlı diyet ile zayıflamak daha mantıklıdır. Özellikle 3-5 kilo fazlası bulunan kişiler için hazırlanan şok diyet diğer ismi ile hızlı diyet, bir hafta içinde 5 kilo vermenize yardımcı olur. Kısa sürede kilo vermek için ilk olarak kan testleri yaptırmak gerekir. Çünkü diyet öncesinde kansızlık veya vitamin eksikliği varsa, diyet esnasında artar. Şok diyet yaparken uzun süre aç kalmak, beden zayıf düşmesine neden olur ve halsizlik, baş dönmesi gibi şikâyetler belirir. Yapılan kan testleri bedende eksik bulunan vitaminlere yönelme imkânı verir.

Hızlı kilo vermek için

Hızlı kilo vermek için

Hızlı kilo vermek için;

Bol su için; daha fazla kalori yakmak için her gün 2 litre su içmek gerekir. Su sayesinde, metabolizma hızlanır, bağırsaklar daha güzel çalışır. Ayrıca su, derinin nemini dengeler ve zayıflama esnasında gevşeyen deriyi toparlar.

Her sabah yumurta tüketin; vücudun ihtiyacı olan proteinin büyük kısmını karşılayan yumurta, aynı zamanda tok tutan bir besindir. 1 veya 2 adet kayısı kıvamında pişmiş yumurta ile tüketilen çiğ sebzeler, enerjinizi yükseltir ve acıkmanızı önler.

Her gün 2 bardak yeşil çay için; diyet listelerinin vazgeçilmezi olan yeşil çay, metabolizmayı hızlandırma ve bel çevresini inceltme etkisi ile bilinir. Hızlı kilo vermek için düzenli olarak şekersiz yeşil çay içmek gerekir.

Şeker kullanmayın; tatlandırıcı veya şeker kullanmak yerine, meyvelerde bulunan şekerden faydalanın. Tatlı yeme ihtiyacı belirdiğinde, elma, muz, portakal gibi meyvelerden tüketin.

Yediklerinizi not edin; az yediğini iddia eden insanlar, aslında fark etmeden çok fazla yer. Alınan kalorileri kontrol altında tutmak için, atıştırmalık olsa dahi her yediğinizi not edin. Akşam okuduğunuzda aslında ne kadar çok yediğinizi göreceksiniz.

Uzun çiğneyin; az yemesine rağmen kilo alan insanların en büyük sorunu, çiğnemeden yutmaktır. Bu alışkanlık mide ve bağırsak hastalıklarına neden olur. Hızla kilo vermek için, her lokmayı en az 21 defa çiğnemek gerekir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunlarıda Okudu!

2020-2021 Yazının En İyi Güneş Kremleri
2020-2021 Yazının En İyi Güneş Kremleri

Kavurucu sıcakların yaşandığı Yaz aylarında, birçok kişinin tek derdi bir an önce bronzlaşmak ve daha esmer bir...

Son Dakika Bakan Koca Uyardı !
Son Dakika Bakan Koca Uyardı !

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Kocan twitter hesabında paylaştığı İstanbul / Eminönü’ndeki trafik...

Sağlık Bakanlığı Korona Virüse Karşı Kamu Spotu Yayınladı
Sağlık Bakanlığı Korona Virüse Karşı Kamu Spotu Yayınladı

Sağlık bakanı Dr.Fahrettin Koca Twitter hesabında korona virüse karşı farkındalık yaratmak amacıyla 21 saniyelik kamu...

1000 TL Yardım Başvurusu Geri Ödemeli Mi ?
1000 TL Yardım Başvurusu Geri Ödemeli Mi ?

Tüm Dünyayı etkisi altına alan korona virüs (Covid-19) kapsamında Türkiye ‘de büyük önlemler ve yardım paketlerini...

Konu Hakkında Yorum Yazın!

Reklam

Önceki yazıyı okuyun:
Bu Yöntemlerle Horlamadan Kurtulmak Mümkün
Bu Yöntemlerle Horlamadan Kurtulmak Mümkün

Horlamayı Azaltmak İçin Öneriler Evliliğin en büyük sorunlarından biri olan horlamayı azaltmak için süper önerilerimiz var!Eşinizi çok seviyorsunuz ama keşke...

Kapat