Kadın Fan

Güzellik Hileleri Sizlerle !

6 ay önce87 Kez OkunduKategori: Güzellik
Güzellik Hileleri Sizlerle !
Yazar: Ece YILMAZ

Her kadın her zaman güzel ve bakımlı olmak, dikkatleri çekmek ister. Fakat güzellik salonuna gidip uzman ellerde günlük bakım yaptırmak, zaman kaybetmenize neden olacaktır. Zamandan ve paradan tasarruf etmek için, her kadının kolayca uygulanabilen güzellik hileleri hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Kaş ve kirpik şekillendirmede, dudakları daha dolgun yüzü daha ince göstermede başarılı olan güzellik hileleri, birkaç dakika içinde daha genç ve enerjik görüntü elde etme garantisi verir.

Güzel Görünmek İçin Yapılan Hileler

Kalıcı kıvrık kirpikler

Kalıcı kıvrık kirpikler

Kalıcı kıvrık kirpikler için; düzenli kullanılan kirpik kıvırma aleti muhteşem kirpikler oluşmasını sağlar. Fakat kıvrılan kirpiklerin, uzun süre şeklini muhafaza etmesi mümkün değildir. Uzun süre dayanan kıvrık kirpik elde etmek için, kirpik kıvırma cihazına saç spreyi sıkmak ve fazla bekletmeden kirpikleri kıvırmak gerekir. Uzun süre kıvrık kalan kirpik elde etmenin diğer yolu ise fön makinesi ile kirpik kıvırma cihazını ısıtmaktır.

Yumuşacık topuklar

Yumuşacık topuklar

Yumuşacık topuklar için; derinin nemini kaybetmesi ve uzun süre ayakta kalmaya bağlı oluşan topuk çatlakları, çirkin bir görüntü oluşturur. Topukları yumuşatmak için; sirke ve ağız gargarasından faydalanmak mümkündür. Bir çay bardağı ılık suyun içine, bir çay bardağı sirke ve bir çay bardağı ağız gargarası koymak ve bu karışımda ayak topuklarını bekletmek yeterli olur.

Dudakları doğal yollardan dolgunlaştırmak

Dudakları doğal yollardan dolgunlaştırmak

Dudakları doğal yollardan dolgunlaştırmak için; piyasada satılan dudak dolgunlaştırıcıların etkisi, birkaç dakika içinde geçer. Oysa her gün dudaklara vazelin sürerek 5-6 dakika diş fırçası ile dudakları fırçalamak, dudakların uzun süre kalıcı olarak dolgunlaşmasını sağlar. Bu uygulama sayesinde, dudak yüzeyindeki ölü deriden kurtulmakta mümkündür.

Sararan tırnakları beyazlatmak

Sararan tırnakları beyazlatmak

Sararan tırnakları beyazlatmak için; düzenli olarak oje sürmek, tırnakların sararmasına neden olur. Tırnak yüzeyindeki sararmadan kurtulmak için, limon kullanmak mümkündür. Yarım limonu sararan tırnakların yüzeyinde gezdirmek yeterli olur. Limon tırnak yüzeyinde en az yarım saat kalmalı sonra yıkanmalıdır.

Saç boyasının yüzü boyamaması için; saç boyama esnasında, saç diplerindeki beyazların kapanması için diplerin ayrıntılı olarak boyanması önemlidir. Fakat saç diplerine sürülen boya alın bölgesinin de boyanmasına neden olur. Boyama öncesinde alın bölgesine kalın bir tabaka halinde vazelin sürerek, boyanın yüzü boyamasını engellemek mümkündür.

Bu Haberi Okuyanlar Bunlarıda Okudu!

2020-2021 Yazının En İyi Güneş Kremleri
2020-2021 Yazının En İyi Güneş Kremleri

Kavurucu sıcakların yaşandığı Yaz aylarında, birçok kişinin tek derdi bir an önce bronzlaşmak ve daha esmer bir...

Hızlı Kilo Verirken Bu Yöntemlere Dikkat
Hızlı Kilo Verirken Bu Yöntemlere Dikkat

Yaz aylarının gelmesi, çok hızlı zayıflamak isteyen birçok kadının şok diyetlere başlamasına neden olmuştur. Kalın...

Kaş ve Kirpik Ektirme Detayları
Kaş ve Kirpik Ektirme Detayları

Kaş Ve Kirpik Ektirme Günümüzde hem kadınlar hem erkekler için, kaş ve kirpik sıklığı oldukça önemlidir. Çünkü...

Zayıflamak İsteyenler Bu Yöntemlere Dikkat !
Zayıflamak İsteyenler Bu Yöntemlere Dikkat !

Kısa yoldan zayıflamak hemen her insanın arzusudur. Fakat bazı bünyeler alınan kaloriyi kolayca yakamaz. Hareketsiz yaşam ve...

Konu Hakkında Yorum Yazın!

Reklam

Önceki yazıyı okuyun:
Sağlık Bakanlığı Korona Virüs Verilerini Paylaşıyor
Sağlık Bakanlığı Korona Virüs Verilerini Paylaşıyor

Tüm Dünya'yı etkisi altına alan covid-19 virüsü maalesef her geçen gün etkisini tüm Dünya'da devam ettiriyor. Dünya sağlık örgütü ve...

Kapat