Kadın Fan

Erkek Saçı Çabuk Uzar mı?

7 ay önce162 Kez OkunduKategori: Erkekler, Güzellik
Erkek Saçı Çabuk Uzar mı?
Yazar: Ece YILMAZ

Erkek Saçı Çabuk Uzar mı?
Kıvanç Tatlutuğ gibi ünlü isimlerin saç uzatması, genç erkekler arasında uzun saç modasının tekrar gündeme gelmesine vesile olmuştur. Fakat kadın saçının daha çabuk uzamasına rağmen, erkek saçının çabuk uzaması güçtür. Genetik yapı olarak henüz 20’li yaşlarda başlayan saç dökülmesi, erkek saçının zamanla azalmasına neden olur. Özellikle tepe bölgesinden başlayan dökülmeler, uzun saçta kolay şekilde ortaya çıkar. Saçında dökülme sorunu yaşamayan erkeklerin, saçını uzatması mümkündür.

Erkek saçını uzatırken bazı ayrıntılara dikkat etmek gerekir.

Erkek saçını uzatırken bazı ayrıntılara dikkat etmek gerekir.

• Erkeklerde saç dökülmesi daha fazla olduğu için, saç köklerini besleyen önlemler almak gerekir. İçeriğinde biotin bulunan, çiğ kuruyemişler, et ve süt ürünleri saça ihtiyacı olan vitamini kazandırır. Düzenli olarak protein tüketmek, saç köklerini güçlendirir. Ayrıca bol su içip saç tellerinin nemini korumak, saç dökülmesini önler.
• Saç uzatmak isteyen erkeklerin, tıpkı kadınlar gibi saç maskesi kullanması faydalı olacaktır. Saç maskesi hazır alınabileceği gibi ev ortamında da hazırlanabilir.
• Erkek saçının kolay uzaması için, saç kırıklarının belli aralıklar ile temizlenmesi gerekir. Saç kırıklarını temizlettirmek için, saç boyundan aldırmak gerekmez. Tutamlara ayrılan saçlar, kendi etrafında çevrilmeli ve aradan çıkan dik teller kesilmelidir.
• Klasik saç kesimi yapan erkek kuaförleri, tarif edilen modeli anlamaz. Saç kesimine ense bölgesinden başlayan kuaför, saçın kısalmasına neden olur. Bunu önlemek için istenilen saçın resmini göstermek gerekir.
• Saç sorunlarının büyük çoğunluğunda; kimyasal içeren kozmetik saç bakım ürünleri vardır. Doğal şampuan ve saç şekillendiriciler kullanmak, saç dökülmesini öner ve saçın daha iyi beslenmesini sağlar.
• Gerektiğinden sık saç yıkamak, saç nemini yok eder. Saçı uzatmak için, haftada 2 defa saç yıkamak yeterlidir.

Erkek Saçını Uzatan Maske Tarifi

Kadınların sıkça kullandığı kokonat yağı, erkek saçının çabuk uzaması ve gürleşmesi için kullanılır. Bir kahve fincanı kokonat yağını, bir kahve fincanı tatlı badem yağı ile karıştırmak ve 2 yemek kaşığı saf su ekleyerek saç köklerine sürmek gerekir. Haftada iki defa kullanılan bu maske, saç kabarmasını önler ve saçları besleyerek daha kısa süre içinde uzamasını sağlar.

Bu Haberi Okuyanlar Bunlarıda Okudu!

Erkeklerin Sevdiği Saç Modelleri ve Renkleri
Erkeklerin Sevdiği Saç Modelleri ve Renkleri

Bu yazımıza şöyle uzun bir aahhhhhhhhh ahhhhhhhhhhhhhh çekerek başlamak istiyoruz. Bu erkekler bizi deli divane ettiler....

2020-2021 Yazının En İyi Güneş Kremleri
2020-2021 Yazının En İyi Güneş Kremleri

Kavurucu sıcakların yaşandığı Yaz aylarında, birçok kişinin tek derdi bir an önce bronzlaşmak ve daha esmer bir...

Erkeğin Sevdiğini Nasıl Anlarsın ?
Erkeğin Sevdiğini Nasıl Anlarsın ?

Evet başlık çok iddialı bir erkeğin sevdiğini nasıl anlarsınız ? bu sorunun cevabı bilseydiniz zaten şuanda bu makaleyi...

Hızlı Kilo Verirken Bu Yöntemlere Dikkat
Hızlı Kilo Verirken Bu Yöntemlere Dikkat

Yaz aylarının gelmesi, çok hızlı zayıflamak isteyen birçok kadının şok diyetlere başlamasına neden olmuştur. Kalın...

Konu Hakkında Yorum Yazın!

Reklam

Önceki yazıyı okuyun:
Diyette Tüketilmemesi Gereken Meyveler
Diyette Tüketilmemesi Gereken Meyveler

Diyette Tüketilmemesi Gereken Meyveler Kulaktan dolma bilgiler ile amatörce yapılan diyetler, bir süre sonra sıkılmaya neden olur. Ayrıca bilinçsizce yapılan...

Kapat