Kadın Fan

Çocuklarda Grip ve Soğuk Algınlığı Sünnete Engel Mi?

4 ay önce209 Kez OkunduKategori: Erkekler, Sağlık
Çocuklarda Grip ve Soğuk Algınlığı Sünnete Engel Mi?
Kategori: Erkekler, Sağlık

Öncelikle sünnet ve sünnet ameliyatı ne anlama gelir?, Sünnet ameliyatı kaç dakika sürer? gibi aklınızdaki soruları yanıtlayalım.Sünnet erkeklerin üreme organının uç kısmındaki derinin kesilmesi anlamına gelir. Hiç şüphesiz Müslüman bir toplumda çok önemli olmakla birlikte ebeveynlerinde çok dikkat ettiği bir noktadır. Sünnet ameliyatını Geçmiş yıllarda sünnetçi diye tabir ettiğimiz kişiler tarafından yapılmaktaydı. Hatta sünnet yapan kişilere verilen bu sünnetçi ismi bir meslek haline gelmişti. Günümüzde ise sünnet işlemi konusunda uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır. Ülkeleri ve toplumun gelişmesiyle artık yeni nesil erkek çocukları çok şanslı diyebiliriz.

Sünnet 10-15 dk süren kısa bir ameliyat olarak gözükse de, insan vücudun da yapılan her türlü ameliyat hayati önem taşımakla birlikte oldukça dikkat edilmelidir. Bu yüzden konusunda uzman kişiler tarafından yapılmasına dikkat edilmeli ve eski usul sünnetçilerle kesinlikle bu işlem yapılmamalıdır.

Çocuklarda Grip ve Soğuk Algınlığı Sünnete Engel Mi?

Çocuklarda grip, soğuk algınlığı, burun akıntısı ve üşütme sünnet ameliyatı engel olur mu ? çocuk bu rahatsızlıkları yaşarken sünnet ameliyatı geçirebilir mi ? sorularını Uz.Dr. İlker ÜNSAL ‘a sünnet ameliyatı geçirecek oğlumuz için bir ebeveyn olarak sorduk. İlker Bey çocuğa ameliyat öncesi anestezi verileceği için grip, burun akıntısı ve üşütme vakalarında beklenmedik bir komplikasyon gelişebileceğini ve ameliyat için bir engel teşkil edeceğini belirtmiştir. Eğer çocuğunuz gripse ve sünnet ameliyatı geçirecekse kesinlikle konusunda uzman bir doktora danışılmalıdır.

Umarım sünnet olacak çocuğunuz için aklınıza takılan soruları yanıtlamıştır. Grip için geçmiş olsun sünnet için şimdiden hayırlı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam

Choose Colour