Kadın Fan

Cilt Lekelerinden Kurtulmak Mümkün

7 ay önce121 Kez OkunduKategori: Sağlık
Cilt Lekelerinden Kurtulmak Mümkün
Yazar: Ece YILMAZ

Cilt lekesi konusunda bir takım sıkıntılar yaşayan ve daha önce çözüm önerisi aramamış yada aradığı halde istediği sonuca ulaşamayanlar için sevindirici bir haberimiz var. Doğal yöntemlerden ve tedavi yöntemlerini sizler için araştırdık. Detayları haberimizin devamında okumaya devam edin.

Cilt Lekesine Çözüm Önerileri
Ten rengi, cildin kendini yenilemesi için sahip olduğu hücrelerle ilgilidir. Bu hücreler tarafından salgılanan melanin, yaşlandıkça bazı bölgelerde daha yoğun hale gelir. Bu dudak ve burun, alın bölgelerinde kahverengi veya kırmızı lekeleri nedeni budur. Beyaz tenli kadınlarda melanin pigmenti, kahverengi tenli kadınlarda melanin pigmentinden daha azdır. Bu nedenle beyaz tenli kadınların daha fazla cilt problemi var.

Leke Tedavisi
Bugün, cilt lekelerini ortadan kaldırmak için çok başarılı profesyonel yöntemler var. PRP uygulaması, lazer tedavisi veya kimyasal peeling ile cilt rengini gidermek mümkündür. Deri lekesinin paternine göre, renk değişikliği cilt doktoru tarafından belirlenen yöntemle tamamen ortadan kalkar. Uygulanan profesyonel leke tedavisi, cildin daha sıkı ve daha enerjik olmasını sağlar. Ayrıca, gözenekleri sıkılaştırır, akne oluşumuna neden olur.

Doğal Yöntemlerle Deri Renk Bozulması Tedavisi
cilt lekesi tedavisi

Limon: Yüz, koltuk altı veya genital bölgedeki renk farklılıklarını gidermek için idealdir. Cildin lekelenmesini önlemek için yarım limon sıkın ve içine 4-5 damla saf zeytinyağı dökün. Hazırlanan karışım tam lekeli alanlarda uygulanmalıdır. Asit olan limon, lekeleri yumuşatmak için kullanılır ve limonla kurutulmuş cildi yumuşatmak için zeytinyağı kullanılır. Bu maskeyi sabahları her gün uygulamak ve en az yarım saat beklemek tavsiye edilir.

Yoğurt: Genellikle ciltte renk değişikliği için kullanılır. Birkaç damla saf zeytin yağını bir yağsız yoğurt kaşığı içine koyun ve günlük olarak ovalayarak sürün. Yoğurt maskesi, her iki lekeyi de ortadan kaldırır ve cildin daha parlak görünmesini sağlar.

Bu Haberi Okuyanlar Bunlarıda Okudu!

Son Dakika Bakan Koca Uyardı !
Son Dakika Bakan Koca Uyardı !

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Kocan twitter hesabında paylaştığı İstanbul / Eminönü’ndeki trafik...

Sağlık Bakanlığı Korona Virüse Karşı Kamu Spotu Yayınladı
Sağlık Bakanlığı Korona Virüse Karşı Kamu Spotu Yayınladı

Sağlık bakanı Dr.Fahrettin Koca Twitter hesabında korona virüse karşı farkındalık yaratmak amacıyla 21 saniyelik kamu...

1000 TL Yardım Başvurusu Geri Ödemeli Mi ?
1000 TL Yardım Başvurusu Geri Ödemeli Mi ?

Tüm Dünyayı etkisi altına alan korona virüs (Covid-19) kapsamında Türkiye ‘de büyük önlemler ve yardım paketlerini...

Probiyotikler Eczanede Değil Evinizde İşte Doğal Probiyotikler
Probiyotikler Eczanede Değil Evinizde İşte Doğal Probiyotikler

İnsan vücudunda çok fazla bakteri mevcuttur. Bağırsaklarda bulunan bu bakterilerden bazıları dost bakterilerdir. Bunlara...

Konu Hakkında Yorum Yazın!

Reklam

Önceki yazıyı okuyun:
Erkeğin Sevdiğini Nasıl Anlarsın ?
Erkeğin Sevdiğini Nasıl Anlarsın ?

Evet başlık çok iddialı bir erkeğin sevdiğini nasıl anlarsınız ? bu sorunun cevabı bilseydiniz zaten şuanda bu makaleyi okuyor olmazdınız(meraktan...

Kapat