Kadın Fan

Bu Yöntemlerle Horlamadan Kurtulmak Mümkün

6 ay önce87 Kez OkunduKategori: Sağlık
Bu Yöntemlerle Horlamadan Kurtulmak Mümkün
Yazar: Ece YILMAZ

Horlamayı Azaltmak İçin Öneriler
Evliliğin en büyük sorunlarından biri olan horlamayı azaltmak için süper önerilerimiz var!Eşinizi çok seviyorsunuz ama keşke şu horlamalar olmasaydı da “Ben horlamasaydım” diyorsunuz değil mi ? Eğer öyleyse endişelenmeyin hanımlar ve beyler! Horlama azaltan önerileri uygulayarak horlama artık evliliğinizde bir sorun olamaz. Hayat arkadaşlarınızın veya kendi horlamalarınızı sadece birkaç adımda nasıl durduğuna bir göz atalım.

Horlama Azaltmak İçin Yapılması Gerekenler
• Eğer bir horlama probleminiz varsa veya bu sizin partneriniz varsa, yapmanız gereken ilk şey uyku pozisyonunuzu değiştirmek. En yaygın horlama nedeni olan uyku pozisyonlarından biri sırt üstü uzanıyor olmak. Mümkün olduğunca kenara çekilin ve uyumaya çalış. Eğer yastıkla yatma alışkanlığınız yoksa, bir vücut yastığı alın. Bu rahatça kenara çekilip uyumanızı sağlar ve horlamanızı azaltır.

Horlama Sorununa çözümler

Horlama Sorununa çözümler

Horlama Sorununa çözümler

• Horlamaya neden olan sebeplerden biri ağırlıktır. Biraz kilo vermeyi başarırsanız, horlamanız azalabilir hatta durabilir. Özellikle, boynun etrafından alınan kilolar boğazı daraltarak horlama için zemin hazırlar. Horlama probleminin ideal ağırlığa sahip olması iyi bir çözümdür.

• Normalde alkol alıyorsanız, horlama problemleriniz olabilir. Aldığınız alkol, boğazın arkasındaki kasların dinlenmesini ve horlamanızı sağlar. Horlamayan bir kişi değilseniz, alkol kullanmaya başladıktan sonra bir horlama sorunu yaşayabilirsiniz.

• Burun pasajlarınız bir nedenden dolayı kapalıysa, bu horlama nedeni olabilir. Horlama azaltmak için nazal geçişlerinizi açık tutmaya dikkat edin. Açık burun, hava sirkülasyonunun daha yavaş olmasına neden olur. Nazal geçişlerinizi açmak için tuzlu suları deneyebilirsiniz.

• Horlamanın en sık nedenlerinden biri yastık faktörüdür. Eğer farkında değilseniz, yastığınız yüksek olabilir veya yastığınızda ki alerjiler horlamaya neden olabilir. Yastık kılıflarınızı değiştirmek genellikle mantıklıdır.
* Bu metinler önerilerdir, kesin bilgi için uzmana danışın.

Bu Haberi Okuyanlar Bunlarıda Okudu!

Son Dakika Bakan Koca Uyardı !
Son Dakika Bakan Koca Uyardı !

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Kocan twitter hesabında paylaştığı İstanbul / Eminönü’ndeki trafik...

Sağlık Bakanlığı Korona Virüse Karşı Kamu Spotu Yayınladı
Sağlık Bakanlığı Korona Virüse Karşı Kamu Spotu Yayınladı

Sağlık bakanı Dr.Fahrettin Koca Twitter hesabında korona virüse karşı farkındalık yaratmak amacıyla 21 saniyelik kamu...

1000 TL Yardım Başvurusu Geri Ödemeli Mi ?
1000 TL Yardım Başvurusu Geri Ödemeli Mi ?

Tüm Dünyayı etkisi altına alan korona virüs (Covid-19) kapsamında Türkiye ‘de büyük önlemler ve yardım paketlerini...

Probiyotikler Eczanede Değil Evinizde İşte Doğal Probiyotikler
Probiyotikler Eczanede Değil Evinizde İşte Doğal Probiyotikler

İnsan vücudunda çok fazla bakteri mevcuttur. Bağırsaklarda bulunan bu bakterilerden bazıları dost bakterilerdir. Bunlara...

Konu Hakkında Yorum Yazın!

Reklam

Önceki yazıyı okuyun:
Kaş ve Kirpik Ektirme Detayları
Kaş ve Kirpik Ektirme Detayları

Kaş Ve Kirpik Ektirme Günümüzde hem kadınlar hem erkekler için, kaş ve kirpik sıklığı oldukça önemlidir. Çünkü gözlerin daha belirgin...

Kapat