Kadın Fan

Ağız Kokusu Nasıl Giderilir ? İşte Doğal Yöntemler

3 ay önce53 Kez OkunduKategori: Sağlık
Ağız Kokusu Nasıl Giderilir ? İşte Doğal Yöntemler
Yazar: Ece YILMAZ

Ağız kokusu bir çok insanın yaşadığı en büyük sorunlardan bir tanesidir. Ağız kokusu başkalarını rahatsız ettiği gibi ağız kokusu yaşayanları da rahatsız eder ve öz güven eksikliğine yol açmaktadır.

Günümüzde ağız kokusuna yol açan bir çok neden bulunmaktadır. Çürük dişler, yediğimiz yiyecekler, bademcik iltihaplanması ağız kokusuna yol açan en büyük nedenlerdendir. Bunların yanı sıra ağız kokusuna neden olan hastalıklarda bulunmaktadır. Bu hastalıklar şöyledir ; diş eti rahatsızlığı, akciğer enfeksiyonu, sinüzit, diyabet, böbrek ve karaciğer yetmezliğidir.

Ağız kokusunun nedenleri ve gidermek için doğal yöntemler

– Kötü ağız kokusuna neden olan en büyük sorunlardan bir tanesi diş ve diş eti sorunlarıdır. Eğer dişlerinizde çürük, apse varsa yada dişlerinizdeki dolgular kırılmışsa muhakkak diş hekime gidip gerekli tedavinin uygulanması gerekmektedir.

– Düzenli olarak diş fırçalamıyorsanız bu ağız kokusuna neden olabilir. Gün içerisinde yediklerimiz ve içtiklerimiz diş eti ve dişlerimizin üstüne kalır ve zamanla bakteri oluşumuna sebep olur. Düzenli olarak dişinizi fırçalarsanız bu sorundan kurtulabilirsiniz. Ayrıca diş fırçası ve diş macunu seçimi de ağız kokusunda önemli bir rol oynamaktadır. Hekimler tarafından öneriler diş macunu ve diş fırçalarını kullanmakta fayda vardır.

-Sigara kullanıyorsanız ağız kokusuna neden olur. Sürekli olarak sigara kullanan birisiyseniz bu kokuyu sizin almamanız oldukça normaldir. Ancak karşı taraftan çok net bir şekilde ağır sigara kokusunu hissedilir ve ağız içinde çok kötü bir koku oluşumuna neden olur. Telefonunuzdan 171’i arayarak sigarayı bırakma konusunda yardım alabilirsiniz.

-Bunların yanı sıra ağız kokusunu gidermek için karanfil, reyhan yada nane aromalı eczanelerde satılan ağız spreyleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede ağız kokunuz keskin ve güzel kokularla bastırılır.

Bu Haberi Okuyanlar Bunlarıda Okudu!

Son Dakika Bakan Koca Uyardı !
Son Dakika Bakan Koca Uyardı !

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Kocan twitter hesabında paylaştığı İstanbul / Eminönü’ndeki trafik...

Sağlık Bakanlığı Korona Virüse Karşı Kamu Spotu Yayınladı
Sağlık Bakanlığı Korona Virüse Karşı Kamu Spotu Yayınladı

Sağlık bakanı Dr.Fahrettin Koca Twitter hesabında korona virüse karşı farkındalık yaratmak amacıyla 21 saniyelik kamu...

1000 TL Yardım Başvurusu Geri Ödemeli Mi ?
1000 TL Yardım Başvurusu Geri Ödemeli Mi ?

Tüm Dünyayı etkisi altına alan korona virüs (Covid-19) kapsamında Türkiye ‘de büyük önlemler ve yardım paketlerini...

Probiyotikler Eczanede Değil Evinizde İşte Doğal Probiyotikler
Probiyotikler Eczanede Değil Evinizde İşte Doğal Probiyotikler

İnsan vücudunda çok fazla bakteri mevcuttur. Bağırsaklarda bulunan bu bakterilerden bazıları dost bakterilerdir. Bunlara...

Konu Hakkında Yorum Yazın!

Reklam

Önceki yazıyı okuyun:
Tarçının Saçlardaki inanılmaz Faydaları
Tarçının Saçlardaki inanılmaz Faydaları

Tarçın bir ağaç türüdür ve silindir şekline benzeyen bir gövdeye sahiptir. Tarçın genelde 2 yaşını doldurduktan sonra ağacın 40-60 cm...

Kapat